Dyskusja na temat opłacalności wynajmowanie firmy do sprzątania biur.

Czy zaoszczędzimy na kosztach, gdy obędziemy się bez firmy sprzątającej ?

Napisane Marcus , 07/12/2016

Cięcia kosztów w naszej firmie

W dzisiejszych czasach pojawia się coraz częściej pytanie, gdzie można by zaoszczędzić albo dokonać cięć w naszej firmie. Na jednym z pierwszych miejsc na naszej liście do odstrzału pojawia się firma sprzątająca. Czy warto w dalszym ciągu korzystać z jej usług ? Po głębszej analizie okazuje się, że zdecydowanie nie warto tego robić i to w dodatku z wielu względów, w tym również wymiarze finansowym.

Firma sprzątająca, nie tylko sprzątanie

Firma sprzątająca każdorazowo odpowiada za codziennie, idealnie posprzątane nasze pomieszczenia dokonując każdorazowo przeglądu stanu zaopatrzenia naszego obiektu w środki czystości, higieny osobistej, potrzebne do funkcjonowania firmy.

  • - Kontrola zapasów potrzebnych środków czystości oraz jej systematyczne uzupełnianie
  • - kontrola środków czystości i także w razie potrzeby ich dostarczanie czy uzupełnianie
  • - dostarczanie środków po najlepszych cenach, dużo niższych niż ceny detaliczne.
  • - ewentualna naprawa lub wymiana na własny koszt urządzeń sprzątających.

To tylko niektóre elementy wpływające na komfort i ekonomię przemawiającą za dalszym korzystaniem z usług firmy sprzątającej.

Dodatkowe atuty

Kolejnym czynnikiem przemawiającym za utrzymaniem u siebie firmy sprzątającej jest kompletny brak z naszej strony naszej troski o pozyskanie i przeszkolenie odpowiednich ludzi do tego rodzaju pracy. Odchodzi nam problem rekrutacji, weryfikacji oraz w dalszym ciągu biurokratycznej strony utrzymania takiego pracownika, ponadto, w razie jakichkolwiek komplikacji to właśnie firma sprzątająca, jest zobowiązana do wprowadzenia na jej miejsce innego pracownika, który zapewni ciągłość sprzątania. Urządzenia sprzątające kosztują coraz więcej, nie wystarcza już dzisiaj mały odkurzacz. Co roku potrzebne jest upranie wykładziny, czy foteli, polerowanie posadzek, pranie foteli, mycie okien i inne dodatkowe czynności, które mamy wliczone już w cenie. Gdy rozpatrzymy te czynniki, okaże się szybko, iż zdecydowanie jest nam wygodniej i taniej pozostawić firmę sprzątającą.