Dyskusja na temat opłacalności wynajmowanie firmy do sprzątania biur.

Czy zaoszczędzimy bez firmy sprzątającej nasze pomieszczenia ?

Profesjonalna firma sprzątająca biura w Warszawie to nie tylko znakomicie sprzątnięte i wyczyszczone mieszkanie, dom lub biuro. To przede wszystkim zaoszczędzony drogocenny czas, który można spożytkować na inne sprawy. Nie trzeba się też zastanawiać jakie środki czyszczące należałoby kupić i potem marnować czas na ich wyszukiwanie. To samo dotyczy urządzeń, w które jest wyposażona profesjonalna firma sprzątająca. Nasze mieszkanie dom czy biuro będzie posprzątane porządnie i dokładnie, gdyż profesjonalne firmy sprzątające bardzo dbają, by zatrudniać wyłącznie wykwalifikowanych i dobrze znających się na rzeczy pracowników. Dzięki ich profesjonalnym maszynom i środkom czyszczącym mamy zagwarantowane wysprzątane na błysk mieszkanie, dom lub biuro w bardzo krótkim czasie.

Firma sprzątająca biura posiada własne profesjonalne maszyny i środki

Chociaż w internecie obecnie możemy znaleźć mnóstwo firm sprzątających, to jednak warto poświęcić chwilę i wybrać taką, która spełni wszystkie nasze oczekiwania co do sprzątania mieszkania, domu lub biura. Dobra, profesjonalna firma sprzątająca powinna posiadać różnego rodzaju urządzenia sprzątające typu: odkurzacz ekstrakcyjny do prania dywanów i wykładzin, elektryczna myjka do bezsmugowego mycia okien czy myjka ciśnieniowa do czyszczenia silnych i opornych zabrudzeń. Osoby zajmujące się sprzątaniem „po godzinach” nie zaoferują nam sprzątania z użyciem profesjonalnych urządzeń sprzątających. Często też nie przynoszą ze sobą naprawdę dobrych środków czyszczących, lecz pracują z wykorzystaniem przeciętnych, własnych i zazwyczaj nie są to środki ekologiczne. Tradycyjna chemia jest szkodliwa dla naszego zdrowia. Są częstą przyczyną nowotworów, różnego rodzaju alergii i innych dolegliwości. Jeśli codziennie mamy styczność z ich szkodliwymi składnikami wchłaniając w siebie różne związki chemiczne nie trudno wyobrazić sobie, jaki będzie tego efekt po wielu latach.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze firmy do sprzątania ?

Większość firm sprzątających ma swoje strony internetowe, które ujawniają zakres usług, możliwości oraz środki, którymi dana firma dysponuje. Na pewno dobrze świadczy umieszczenie na stronie portfolio czy zdobytych certyfikatów oraz polecenia i pozytywne opinie klientów korzystających z usług danej firmy. Zbyt duża ilość reklam i ogłoszeń może świadczyć, że firma ma mało klientów. Warto zawsze zapytać o ubezpieczenie firmy, gdyż ubezpieczone firmy są bardziej wiarygodne. Poza tym klient ma pewność, że ewentualne szkody wyrządzone przez pracownika zostaną szybko i bez problemu zrekompensowane. Ważne jest też, by firma posiadała zaświadczenie o niekaralności pracownika lub pracowników, skoro powierza się im pomieszczenia do sprzątania. I w końcu ważna jest cena, tanio nie zawsze znaczy dobrze. Profesjonalne usługi nigdy nie są tanie, ale to nie znaczy, że ich wynajęcie jest nieopłacalne.

Co jeszcze powinniśmy sprawdzić ?

W pierwszym kontakcie z firmą sprzątającą należy zwrócić uwagę na jej otwartość, elastyczność i chęć dostosowania się do potrzeb klienta, co znajduje odbicie w organizacji pracy. Firma, która spełnia od samego początku oczekiwania klienta i potrafi zorganizować sobie pracę, potwierdza swoją rzetelność i profesjonalizm. Jeśli jest zapewniony odpowiedni nadzór nad pracami i monitorowanie jakości i tempa wykonywanych usług istnieje też możliwość ich modyfikacji w zależności od wymaganych potrzeb. Pozwala to na efektywność wykonywanych usług oraz w wypadku zmiany priorytetów na szybkie wprowadzenie koniecznych w danej sytuacji zmian. Dobra firma sprzątająca rozumie i respektuje zasady obowiązujące w danym przedsiębiorstwie. Istnieją bowiem różne instytucje takie jak: szpitale, przedszkola czy obiekty sportowe, które mają specjalne wymogi, a ich przestrzeganie jest bezwzględnie konieczne. Tak samo np. zakłady przemysłu precyzyjnego wymagają stosowania standardów na najwyższym poziomie. Dlatego liczy się także i doświadczenie. Aby jednak sprostać temu zadaniu, potrzebna jest profesjonalna firma zapewniająca odpowiedni poziom usług. Czy już teraz wiesz, dlaczego opłaca się wybrać profesjonalną firmę sprzątającą ?