Pranie wykładzin, usługa prania dywanów

Może trudno w to uwierzyć, ale 1 cal kwadratowy dywanu jest w stanie przyjąć nawet… 200 tys. bakterii. Niestety wiele z nich wpływa negatywnie na nasze zdrowie, a nawet życie, dlatego tak ważne jest regularne pranie dywanów, aby pozbyć się z domu niebezpiecznych drobnoustrojów (np. salmonelli czy bakterii E. coli).

Zdrowie jest najważniejsze

Poza tym, nasze dywany czy wykładziny na co dzień przechowują roztocza, alergeny, włosy (jeśli mamy zwierzęta – również sierści), a nawet złuszczony naskórek. W efekcie jesteśmy narażeni nie tylko na zatrucia, ale również zakażenia, astmę czy zapalenie zatok. Dlatego, im szybciej zajmiemy się dywanem, tym ryzyko zachorowania jest mniejsze.

Dbałość o estetykę

Ponadto, pranie dywanów wiążę się z większą estetykę, a pozbycie się tego efektownego elementu wystroju jest drogą na skróty. Jeśli zaczniemy regularnie odkurzać i prać dywany, wtedy wyrobimy sobie przydatny nawyk, który przyda się podczas codziennych prac porządkowych. Czasem warto poświęcić nieco energii, aby odświeżyć mieszkanie. Dywan będzie jak nowy, a całe pomieszczenie (zazwyczaj salon) stanie się dużo czystsze, ładniejsze i zacznie przyjemnie pachnieć. Jeśli brakuje nam czasu na systematyczne pranie dywanu, to warto oddać go w ręce profesjonalistów. Będziemy mieli pewność, że wszystkie plamy znikną bez problemu. Nieskazitelna czystość gwarantowana! A my możemy w tym czasie zrelaksować się na łonie natury, czekając na pachnący i odświeżony dywan.

Z troską o dzieci

Dywan – jak wiele innych elementów domu – stanowi doskonałe miejsce dla dziecięcych zabaw. Jest miękki, ciepły i może mieć ciekawe wzory. Niestety nie zawsze – zwłaszcza, kiedy mamy zwierzęta – mamy pewność, że jest całkowicie bezpieczny. Wtedy regularne pranie to podstawa, szczególnie w przypadku modelu z naturalnych włókien (np. wełny). Po kilku latach zaniedbań, taki dywan musi zostać wymieniony na nowy, co oznacza dodatkowe koszty. Aby się przed tym ustrzec – polecamy przynajmniej dwa razy w roku stosować profesjonalne czyszczenie, aby brud nie zdążył mocno wniknąć w jego strukturę.