Rozmowa na zdjęciu oo maszynach i profesjonalnym  praniu wykładzin.

Profesjonalna technika prania wykładzin

Napisane Marcus , 26/08/2014

Maszyny do prania wykładzin

Jedynie profesjonalna firma ma duże doświadczenie, które pozwala na wypracowanie niezwykle skutecznych metod prania wykładzin. Do wykładzin o średnim stopniu zabrudzenia stosujemy metodą ekstrakcyjną. Charakteryzuje się ona tym, że zamoczeniu ulega tylko runo dywanu, osnowa inaczej spód dywanu pozostaje całkowicie suchy. Metoda ekstrakcyjna składa się z trzech etapów:

Słusznie powiada się, że czas to pieniądz. Stąd też obecne zapotrzebowanie na oszczędność i wysokie standardy domagają się rozwiązań, które są ekonomiczne, elastyczne i łatwe w obsłudze. Aktualnie na rynku istnieje wiele urządzeń łączących w sobie oszczędne rozwiązania i świadomość ekologiczną. Szybka zmiany ustawień maszyny za pomocą jednego przycisku daje możliwość dostosowania jej do różnych rodzajów powierzchni podczas jednego przejazdu. Nie trzeba więc wykonywać czasochłonnych dodatkowych manewrów, aby wyeliminować trudne do usunięcia plamy.

Proponowane są urządzenia do dużych powierzchni biur typu BISSELL Big Green Deep Cleaning Machine Professional Grade Carpet Cleaner, 86T3, lub też małych powierzchni typu: Bissell Little Green Portable Deep Cleaner, 14007. Automaty szorująco-zbierające tego typu radzą sobie z każdym rodzajem zabrudzenia. Znakomicie nadają się do obiektów, w których wymagane jest regularne, codzienne czyszczenie. W trakcie wykonywania jednego przejazdu można czyścić różnego typu powierzchnie o różnym stopniu zabrudzenia. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej kombinacji nacisku szczotek, ilości wody i środków, maszyny zaprojektowane proekologicznie dostosowane są do czyszczenia różnego rodzaju zanieczyszczeń.

Automaty do prania wykładzin

Innym przykładem może być automat do prania wykładzin dywanowych TASKI aquamat 45, urządzenie kompletne dający doskonałe rezultaty gruntownego prania. Dokładne wyczyszczenie powierzchni dywanowych zapewnia pranie metodą natryskowo-ekstrakcyjną. Dzięki tego typu urządzeniom możemy szybko i precyzyjnie usunąć zanieczyszczenia, a wykładziny dywanowe będą przez długi czas wyglądać jak nowe. Maszyna TASKI aquamat 45 posiada ruchomą rękojeść prowadzącą, dzięki czemu umożliwiona jest praca zarówno przy prowadzeniu urządzenia do przodu, jak i do tyłu. Ponadto maszyna przeznaczona jest do prania dużych powierzchni dywanowych. Ma wbudowane duże zbiorniki, dzięki czemu zmniejsza się liczba ich wypełniania, a tym samym skracamy czas prania wykładziny, duża siła ssania zapewnia krótszy czas schnięcia wykładziny. Zastosowanie tej maszyny daje bardzo dobre efekty prania, dzięki mechanicznemu wspomaganiu szczotki walcowej. TASKI aquamat 45 posiada ergonomiczną rękojeść prowadzącą, pozwalającą na komfortowe prowadzenie urządzenia. Obsługa urządzenia nie wymaga użycia dużej siły fizycznej operatora maszyny, a dodatkowe akcesoria są łatwe do zamontowania, jak i zdemontowania. Codzienne utrzymanie maszyny jest bardzo proste. Duże zbiorniki można szybko opróżnić, a budowa maszyny jest łatwa do wyczyszczenia.

Urządzenia do odkurzania wykładzin

Znakomite są odkurzacze firmy Karcher wyróżniające się wysoką siłą ssania, dokładnym i skutecznym systemem filtracji oraz funkcjonalnymi akcesoriami. Są to funkcjonalne i mocne odkurzacze jednofunkcyjne do profesjonalnego odkurzania na sucho. Dzięki kompaktowym rozmiarom i zwrotnościom zapewniony jest wysoki komfort obsługi. Urządzenia te przeznaczone są do zbierania suchego brudu, jak i wody. Sprawdzają się wszędzie, zwłaszcza tam, gdzie niezbędne jest uniwersalne urządzenie. Odkurzacz z filtrem wodnym w szczególności polecany jest wszystkim cierpiącym na alergie oraz właścicielom zwierząt domowych. Umożliwia zbieranie niewielkich ilości wody (do 0,5 l).

Czyszczenie na mokro

Kolejnym polecanymi urządzeniami są odkurzacze piorące włoskiej firmy Santoemma. W fazie projektu urządzeń ekstrakcyjnych Santoemma położono nacisk na wydajność, niezawodność i skuteczność czyszczenia. Oferta Santoemma podzielona jest na trzy programy CARPET, CAR WASH oraz FOOD. Program Carpet zawiera najszerszy zakres urządzeń i akcesoriów dostępnych na rynku. Firma Santoemma opracowała metodę do profesjonalnego czyszczenia wykładzin dywanowych pozwalającą na uzyskanie dużo lepszych efektów niż przy użyciu tradycyjnego systemu dostępnego na rynku. Urządzenia firmy Santoemma mają nowatorskie rozwiązania, np.technologię wysokiego podciśnienia, o 50% wyższego podciśnienie niż w standardowych odkurzaczach piorących, system ekstrakcyjny wraz z mechanicznym szczotkowaniem, system natychmiastowego podgrzewania wody, czy automatyczne dozowanie detergentu. Wszystko te czynniki wpływają na podniesienie efektywności czyszczenia, co w praktyce przekłada się na minimalne zużycie wody i skrócony czas schnięcia.

Jeszcze inne bardzo dobre urządzenie

W końcu mamy rewelacyjne urządzenie Kirby zaprojektowane, by znakomicie usuwać roztocza z wykładzin. W związku, z czym jest godne polecenia. Wykonane jest z aluminium odlewanego pod ciśnieniem, a nie z tworzywa sztucznego, dzięki czemu charakteryzuje się niezwykłą trwałością. Ogromny przepływ powietrza wraz z systemem filtrowania HEPA 11 dogłębnie usuwa wszelki brud, kurz i roztocza wychwytując 99% cząsteczek kurzu o wielkości nawet 0,3 mikrona. Jakość powietrza wewnątrz pomieszczeń jest poprawiona dzięki systemowi filtrowania HEPA 11. Dzięki dwunasto-biegowemu silnikowi Kirby posiada unikalną konstrukcję, umożliwiającą maksymalnie silny przepływ powietrza, w rezultacie czego uzyskujemy niezwykłą siłę ssania, która pochłania nawet najmniejsze cząsteczki brudu i czynniki drażniące powodujące alergie. Łatwe sterowanie urządzeniem zapewnione jest poprzez nowoczesną funkcję wspomagająca TechDrive. Z kolei funkcja Toe Touch Control daje możliwość sterowanie stopą, pozwalając zachować przy odkurzaniu postawę pionową bez konieczności schylania, co jest często wielkim utrudnieniem dla osoby sprzątającej. Przednia dioda elektroluminescencyjna LED daje oświetlenie czyszczonej powierzchni. Proces czyszczenia ma funkcję szybkiego schnięcia, dzięki czemu już po godzinie powierzchnie są suche. Tryb przenośny pozwala skutecznie usunąć drażniące alergeny roztoczy z różnych powierzchni i materiałów. Czyszczenie wszelkich trudno dostępnych obszarów umożliwia szeroka gama końcówek. Urządzenie Kirby łatwo usuwa sierść zwierząt domowych, które nie zawsze można skutecznie usunąć tradycyjnymi urządzeniami. Popularne środki stosowane w sprzątaniu zawierają związki chloru, które mogą przenikać przez skórę i wpływać na działanie układu nerwowego.

Pranie wykładzin w Warszawie to niezbędny proces dbałości o kondycję wszystkich pomieszczeń posiadających wykładziny. Słusznie powiada się, że czas to pieniądz, ale nie tylko, dbałość o już zakupione materiały to oszczędność, dlatego w sprzątaniu biur tak bardzo liczy się prawidło utrzymywana wykładzina dywanowa umiejąca nierzadko kosztować ponad 50 zł za metr kwadratowy. Stąd też istnieje ogromne zapotrzebowanie na wysokie standardy prania wykładzin, które nie zniszczą ogólnego stanu, a wręcz zachowają ją na długie lata. W Warszawie istnieje wiele firm sprzedających profesjonalne urządzenia do sprzątania biur, w swojej ofercie posiadają także i urządzenia do prania wykładzin, nie rzadko urządzenia te, chociaż nie tanie, to jednak łączą w sobie rozwiązania pozwalające prawidłowo obchodzić się z wykładzinami przy czy jednocześnie są bardzo wydajnymi np.: szybka zmiana ustawień maszyny za pomocą jednego przycisku, daje możliwość dostosowania jej do różnych rodzajów powierzchni podczas jednego przejazdu. Nie trzeba więc wykonywać czasochłonnych dodatkowych manewrów, aby wyeliminować trudne do usunięcia plamy. Sprzątanie biur w Warszawie wymusza więc na firmach sprzątających posiadania i stosowania maszyn oszczędzających czas i pieniądze, skorzystaj z takich usług i zadzwoń kontakt do nas.