Kilka ludzi stoją w firmie sprzątającej i rozmawiają o renowacji podłóg kamiennych w procesie wielofazowym.

Renowacja podłóg kamiennych

Napisane Marcus , 26/08/2014

Renowacja podłóg kamiennych

Renowacja podłóg kamiennych to po proces wielofazowy. Każda faza rzutuje na jakość następnej i na efekt, stąd wszystkie działania muszą być wykonane jak najlepiej i w zgodzie ze stosowaną technologią.

Renowacja posadzek kamiennych to profesjonalne odnowienie posadzek, czyli ich szlifowanie i polerowanie w celu uzyskanie wspaniałego lustrzanego połysku. Zamiast starej i zniszczonej poprzez użytkowanie podłogi w efekcie uzyskujemy wrażenie nowej, a także łatwiejszej do konserwacji i utrzymania czystości. Jest po proces wielofazowy. Każda faza rzutuje na jakość następnej i na efekt, stąd wszystkie działania muszą być wykonane jak najlepiej i w zgodzie ze stosowaną technologią.

Jesteśmy firmą specjalizującą się z zakresu renowacji podłóg kamiennych. Oferujemy kompleksowe usługi z zakresu renowacji podłóg kamiennych przywracające ich dawny blask, a więc uzyskanie t.zw. efektu lustrzanego połysku lub mokrej podłogi. Jak wiadomo różne kamienne podłogi w trakcie codziennej eksploatacji i czynników atmosferycznych ulegają stopniowej degradacji widocznej w utracie połysku, zarysowaniach, przebarwieniach itp. Ma na to wpływ woda i znajdujące się w niej związki chemiczne, powietrze zanieczyszczone kurzem i spalinami oraz ścieranie powierzchni na skutek użytkowania.

Trwałe zabezpieczenie podłóg kamiennych

Aby renowacja podłóg kamiennych miała charakter trwały zabezpieczający przed wnikaniem brudu i wilgoci po dokonanej przez nas usłudze zalecamy:

  • - Codzienne przemywanie podłogi dostępnymi preparatami codzienne zamiatanie posadzki.
  • - impregnację posadzki dwa razy do roku. W ten sposób skutecznie wyeliminujemy zabrudzenie kamienia, obejmiemy ochroną powierzchnię kamienną i zaoszczędzimy wydatki na środki chemiczne.
  • - Stosowanie systemu wycieraczek.

Ciekawe, że niejednokrotnie ludzie zmuszeni są do ekologicznego sprzątania w sytuacjach, gdy zabraknie im jakiegoś środka czystości, i wtedy sięgając do babcinych sposobów, używają tego, co akurat mają pod ręką np. sody. Wówczas okazuje się, że często można zupełnie z powodzeniem obejść się bez detergentów i poszukać równie skutecznych ekologicznych produktów. Profesjonalne firmy sprzątające dobrze wiedzą jak łatwo zadbać o czystość, a jednocześnie chronić nasze zdrowie i środowisko naturalne przed niebezpiecznymi detergentami. Dlatego też oferują stosowanie ekologicznych środków czystości w ramach swoich usług. Daje to gwarancję bezpieczeństwa i poczucie komfortu wynikającego z przeświadczenia, że nie robimy niczego, co zagraża naszym bliskim i naszemu środowisku. Wybór droższej, ekologicznej wersji w całkowitym rozliczeniu (a więc czas i rodzaj eksploatacji) może okazać się, tak naprawdę o wiele bardziej ekonomiczny dając nam satysfakcję z tego, że decydując się na produkt ekologiczny, przyczyniamy się do ochrony środowiska naturalnego.