Blog poświęcony profesjonalnemu sprzątaniu biur

Na naszym blogu zamieszczamy artykuły powiązane z tematyką sprzątania. Wybrane zagadnienia poświęcone dziedzinie sprzątania.

Maszyny sprzątające biura
Ekologia

Profesjonalne maszyny sprzątające

przez Marcus, 15/07/2014

Profesjonalne maszyny sprzątające, zwiększając wydajność, zaoszczędzają czas i pomagają posprzątać dużo lepiej. Zachęcamy do zapoznania się z niektórymi z nich, stanowiących podstawę dobrego sprzątania biur oraz innych obiektów obsługiwanych przez firmy sprzątające.

Więcej
Zespół fachowców doradza jak prać wykładzinę, aby nie narobić sobie dodatkowych problemów.
Wykładziny

Pranie wykładzin

przez Marcus, 12/04/2015

Pranie wykładzin to pozornie bardzo prosta czynność. Aby jednak skutecznie czyścić dywany, należy mieć solidną wiedzę na temat materiałów, z jakich wykładziny są zrobione. Trzeba też znać różnego rodzaju metody czyszczenia i posiadać odpowiednie środki, by usunąć wszelkiego rodzaju zabrudzenia.

Więcej
Kilka osób radzi, jak w efektywny sposób można prać wykładziny w Warszawie.
Podłogi kamienne

Renowacja podłóg kamiennych

przez Marcus, 10/02/2015

Renowacja podłóg kamiennych to profesjonalne odnowienie posadzek, czyli ich szlifowanie i polerowanie w celu uzyskanie wspaniałego lustrzanego połysku. Zamiast starej i zniszczonej poprzez użytkowanie podłogi w efekcie uzyskujemy wrażenie nowej, a także łatwiejszej do konserwacji i utrzymania czystości.

Więcej
Grupa ekspertów rozważa, czy opłaca się wynająć firmę sprzątającą.
Opłacalność.

Czy opłaca się wynająć firmę sprzątającą ?

Firma sprzątająca to przede wszystkim znakomicie sprzątnięte i wyczyszczone mieszkanie, dom lub biuro. To przede wszystkim zaoszczędzony drogocenny czas, który można spożytkować na inne sprawy. Nie trzeba się też zastanawiać jakie środki czyszczące należałoby kupić i potem marnować czas na ich wyszukiwanie.

przez Marcus, 19/05/2015

Więcej
Zespół ludzi dokonujący analizy kosztów zatrudnienia firmy sprzątającej
Firma sprzątająca

Oszczędności na firmie sprzątającej

Za każdym razem, gdy pojawia się potrzeba redukcji kosztów w firmie, pojawia się pytanie, czy opłaca się również zaoszczędzić na firmie sprzątającej. Warto zatem przeanalizować głębiej ten temat. Zachęcamy do przeanalizowania tego krótkiego artykułu.

przez Marcus, 07/12/2016

Więcej
Pranie dywanów, maszyna piorąca dywany w biurze
Dywany

Dlaczego warto prać dywany ?

Może trudno w to uwierzyć, ale 1 cal kwadratowy dywanu jest w stanie przyjąć nawet… 200 tys. bakterii. Niestety wiele z nich wpływa negatywnie na nasze zdrowie, a nawet życie, dlatego tak ważne jest regularne pranie dywanów, aby pozbyć się z domu niebezpiecznych drobnoustrojów (np. salmonelli czy bakterii E. coli).

przez Marcusmp, 14/06/2017

Więcej
pracownicy firmy sprzątającej
Firma sprzątająca

Szukasz firmy sprzątającej? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

Prowadzisz dużą firmę, a zatrudnienie sprzątaczki na cały etat zbyt obciąża Twój budżet? Masz duży dom, a dużo czasu spędzasz w pracy? To jest właściwy moment, żeby znaleźć poszukać odpowiednią firmę sprzątającą, która wykonuje kompleksowe usługi, wraz z myciem okien czy elewacji, a nawet praniem dywanów. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Już spieszymy z wyjaśnieniem.

przez Marcusmp, 29/06/2017

Więcej
pracownicy firmy sprzątającej myją okna biurowca
Firma sprzątająca

Mycie okien – regularność to podstawa

Mycie okien to – delikatnie mówiąc – dość niewdzięczne zadanie. Nie wszyscy mają na tyle cierpliwości, żeby regularnie to robić podczas klasycznych porządków. Dlatego ograniczamy się jedynie do przedświątecznego mycia, kiedy kompleksowo zajmujemy się mieszkaniem.

przez Marcusmp, 11/07/2017

Więcej
Omówienie głównych zasad obowiązujących w sprzątaniu po remoncie
Firma sprzątająca

Sprzątanie po remontach – główne zasady

Sprzątanie po remoncie – wbrew pozorom – to nie lada wyzwanie, dlatego polecamy skorzystać z usług firmy sprzątającej, mającej spore doświadczenie w tej kwestii. Dlaczego nie warto samodzielnie zabierać się za to zadanie? Odpowiedź można znaleźć w naszym najnowszy artykule.

przez Marcusmp, 31/07/2017

Więcej
Omówienie głównych zasad obowiązujących w sprzątaniu po remoncie
Firma sprzątająca

Bakterie w biurach - w których miejscach mamy ich największą ilość ?

O tym, że bakterie i grzyby otaczają nas ze wszystkich stron, wiemy wszyscy. Ponieważ jednak nie widać ich gołym okiem, na co dzień beztrosko o nich nie pamiętamy. W związku z tym czasem trudno właściwie ocenić, gdzie jest ich najwięcej. W błędzie jest ten, kto myśli, że siedliskiem najniebezpieczniejszych dla zdrowia bakterii jest toaleta. Wiele z tych szczególnie wrażliwych miejsc znajduje się… w biurze. Jakie to miejsca? Oto kilka newralgicznych miejsc, w których spotyka się w naszych biurach wyjątkowo dużo bakterii.

przez Marcusmp, 01/09/2017

Więcej
Żaluzje biurowe
Firma sprzątająca

Jak czyścić biurowe żaluzje okienne?

W zależności od wystawy okien czy położenia całego biura w budynku, potrzebne są inne rozwiązania. Popularnymi i skutecznymi osłonami są m.in. żaluzje – wewnętrzne i zewnętrzne (fasadowe). Aby żaluzje właściwie spełniały swoje zadania i działały przez długi czas, muszą być regularnie czyszczone. Jak o to zadbać?

przez Marcusmp, 05/09/2017

Więcej
Pomieszczenie biurowe o dużym znaczeniu dla bezpieczeństwa  firmy
Zaufanie i doświadczenie

Etyka zawodowa w sprzątaniu biur

Firma sprzątająca w swoich działaniach również powinna kierować się zasadami kodeksu etyki. Odpowiedzialność, poufność, elastyczność – co kryje się za tymi pojęciami?

przez Marcusmp, 24/09/2017

Więcej
Sprzątająca osoba, dobry wizerunek firmy
Wizerunek firmy sprzątającej

Pozytywny wizerunek firmy sprzątającej biura.

Profesjonalna firma to czysta firma! W tym artykule przekonujemy, że utrzymywanie porządku w biurze kształtuje pozytywny wizerunek firmy.

przez Marcusmp, 17/10/2017

Więcej
Zadbane, czyste panele podłogowe
Panele podłogowe, jak utrzymać czystość?

Jak dbać o podłogę drewnianą?

Drewno w biurze kreuje wizerunek firmy z tradycjami i doświadczeniem. Jednak aby utrzymać ten efekt, trzeba o drewno starannie dbać. Jak zatem czyścić i pielęgnować drewnianą podłogę w biurze?

przez Marcusmp, 17/10/2017

Więcej