Pracownicy firmy sprzątającej myjący okna od zewnątrz

Regularność. Dlaczego to takie ważne?

Nie, wcale nie chodzi tylko estetykę (oczywiście ona też jest bardzo ważna), ale przede wszystkim pielęgnację okien, przedłużanie ich żywotności. Zaniedbane elementy szybko zaczynają się zużywać, nawet jeśli wydaje nam się, że nie wymagają częstej konserwacji. Tak właśnie jest z oknami. Jeśli brud przez wiele miesięcy będzie się utrzymywał zarówno na szybie, jak i stolarce, zacznie działać destrukcyjnie. Dlatego lepiej zapobiec dodatkowym kosztom naprawy czy – co gorsza – wymiany i postawić na regularność. Jeśli chodzi o wewnętrzną część okien, to najlepiej czyścić co 4-5 tygodni. W przypadku zewnętrznej części, może to być raz 3-4 miesiące.

Akcja konserwacja

Mycie szyb to jedno, ale równie ważna jest pielęgnacja samej stolarki okiennej, która z czasem zaczyna się zużywać. Można jednak do tego nie dopuścić, stosując odpowiednie środki konserwujące, które należy regularnie stosować. Jest to bardzo ważne, ponieważ okna nieustannie są narażone na działanie wielu czynników atmosferycznych, zmiennej temperaturze czy – tak jak latem – sporemu nasłonecznieniu. Ponadto, często wietrzymy mieszkania, więc otwieramy i zamykamy okna. Częsta eksploatacja sprzyja zniszczeniom i utracie szczelność, nie zapominając oczywiście o estetyce. A jeśli mówimy o obiektach budowlanych, to wtedy poprzeczka trudności wędruje jeszcze wyżej. Utrzymać w czystości takie budynki to nie lada wyzwanie. Niezbędna pomoc firmy sprzątającej w Warszawie, gdzie wymogi są bardzo restrykcyjne.

Czyste okna = większa przejrzystość

Lepszy wygląd, ochrona przed zniszczeniami i… większa przejrzystość. To właśnie ta trzecia zaleta wymieniana jest jako kolejny argument za regularnym myciem okien. Czyste okna natychmiast dają więcej światła. Pomieszczenie staje się optycznie większe, więc przyjemność ze spędzania czasu w salonie zdecydowanie wzrasta. Wpuszczamy do domu letnie orzeźwienie. Czyste okna szczególnie doceniane są przy intensywnym świetle słonecznym. Każda plama gryzie nas w oczy. Co ciekawe, brudne okna natychmiast zabierają nam nawet… 40% światła słonecznego, co w znacznym stopniu wpływa na nasze samopoczucie. Dbajmy o nastrój, dbajmy o okna!