Przygotowania do remontu

Sprzątanie po remoncie – jak można się domyślić – nie należy do najprzyjemniejszych zadań, dlatego coraz więcej osób decyduje się wezwać specjalistyczna firmę sprzątającą, która ma spore doświadczenie w tego typu usługach. W efekcie oszczędzimy sobie dodatkowych nerwów i będziemy mieli pewność, że mieszkanie zostanie wysprzątane wzorcowo. Ze spokojem można przejść do kolejnego etapu, czyli wnoszenia mebli i aranżacji wnętrza. Aby cała operacja zakończyła się sukcesem, potrzebujemy odpowiedniej strategii i planowania, ponieważ remont to czas totalnego chaosu. Tynkowanie, szpachlowanie, szlifowanie, malowanie pozostawiają sporo efektów ubocznych w postaci pyłu, kurzu czy innych zanieczyszczeń. Bez właściwego sprzętu i przygotowania sprzątanie poremontowe może okazać się nie lada wyzwaniem.

Zabezpieczenie ma znaczenie

A przygotowania należy rozpocząć jeszcze przed remontem od zakupu specjalnej folii malarskiej (powinna być dostępna w każdym markecie budowlanym, którą pokryjemy nie tylko meble, ale również sprzęt AGD, ramy okienne oraz podłogę. Jeśli remontujemy np. tylko salon, to pamiętajmy o zamknięciu i precyzyjnym uszczelnieniu pozostałych pomieszczeń.

Od góry do dołu

Podstawowa zasada, która powinna nam towarzyszyć podczas sprzątania. Najpierw sprzątamy najwyższe poziomy mieszkania, stopniowo schodząc w dół od sufitu do podłogi. Czyścimy lampy, ściany, meble oraz okna. Dopiero na końcu zajmujemy się podłogą, która będzie pełna pyłu, kurzu i innego brudu. Czeka nas czasochłonne zajęcie.

A czego używają firmy sprzątające podczas pracy? Przede wszystkim różnego rodzaju szczotek (dopasowanych do powierzchni), mopów, (najlepiej z nakładką z mikro aktywnych włókien) ściereczek i odpowiednich środków czyszczących, które nie mogą zniszczyć mebli czy okien. Dlatego nie polecamy kupować najtańszych materiałów, ponieważ istnieje ryzyko, że po remoncie czeka nas dodatkowa praca. Stawiajmy na dobrą jakość!

Drewniane podłogi – jak czyścić?

Drewniane podłogi są bardziej wymagające, dlatego do ich czyszczenia potrzebujemy odpowiedniej szczotki, mając na uwadze miękkość włosia, żeby nie doszło do zadrapania czy zarysowania. Skuteczność skutecznością, ale estetyka również ma istotne znaczenie. Aby dotrzeć do wszystkich zakamarków, zalecamy wykorzystać szczotkę o główce trapezu. Najlepiej żeby była wyposażona w specjalne „zderzaki”, aby ochronić ścianę czy meble przed obiciami.

Jeśli nie możemy sobie poradzić z uporczywą plamą, wtedy jedynym wyjściem jest użycie mopa paskowego